Przesyłki paletowe – jak nadać

Paleta to opakowanie transportowe służące do przechowywania i transportu ładunków. Praca prawie wszystkich przedsiębiorstw hurtowych i detalicznych nie jest kompletna bez palet, ponieważ w każdej firmie istnieje potrzeba transportu ładunku lub dostarczenia go konsumentowi końcowemu.

Palety – Znaczenie

Przesyłki paletowe do Niemiec, które wysyłamy, umożliwiają zamocowanie ładunku, dają mu sztywną podstawę, co razem umożliwia dostarczenie ładunku bez żadnych strat. Przesyłki paletowe są stosowane przede wszystkim w zakładach produkcyjnych i magazynach. Aby zapobiec opóźnieniom lub utracie zamówień, ważne jest zorganizowanie terminowej dostawy palet. W tym celu zaleca się skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w transporcie ładunków. Dostawa palet powinna odbywać się szybko, biorąc pod uwagę specyfikę tego rodzaju ładunku. Dlatego takie prace powinny być wykonywane przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie. W takim przypadku nie musisz się martwić o bezpieczeństwo ładunku.

Przesyłki paletowe – zabezpieczenie

Istnieją drewniane, plastikowe, a nawet metalowe palety. Ładunek jest starannie ułożony na palecie i zabezpieczony specjalnymi paskami lub owinięty folią termokurczliwą, lub stretch. Produkty skierowane do jednego konkretnego klienta powinny być umieszczone na jednej palecie – pomoże to uniknąć nieporozumień podczas rozładunku. Każdej ciężarówce z paletami musi towarzyszyć list przewozowy, który wskazuje rodzaj i liczbę palet, masę ładunku i masę każdej palety osobno. Transport produktów, które mogą zanieczyścić lub zniszczyć palety, jest niedozwolony. Podczas transportu opakowanie na paletę musi być kompletne. Nie mocuj i nie pakuj ładunku za pomocą gwoździ lub metalowych wsporników.

Dla każdego klienta, w zależności od liczby palet, wybierana jest ciężarówka. Flota zazwyczaj obejmuje samochody o powierzchni ładunkowej od 2 do 15 palet, dzięki czemu można obsługiwać zarówno małe transporty, jak i zapewnić dostawę dużych partii palet. Używane są

Palety euro – pojemniki (paleta EUR) o wielkości 80 * 120 * 14,5 cm;
Finpallet – więcej ogólnych produktów o wymiarach liniowych 100 * 120 * 14,5 cm;
Amerykańskie standardowe palety (120 * 120 cm).