Do naszego grona zapraszamy zarówno partnerów krajowych, jak i międzynarodowych, którzy widzą korzyści w partnerstwie i potrafią z niego korzystać i skorzystać. Partnerstwo międzynarodowe umożliwia optymalizację transportu, kosztów, czasu i organizacji. Partnerzy w logistyce są niezbędni do tego, aby bezpiecznie planować i korzystać z utartych, sprawdzonych dróg, kontaktów, relacji i doświadczeń. Kommodus stwarza dogodne warunki dla swoich Partnerów do stałego ich rozwoju, poszerzenia ich horyzontów, a dzięki temu ich sytuacji rynkowej. Dzięki Kommodusowi krajowi Partnerzy mają dostęp do rynków międzynarodowych oraz do nowych kontaktów, natomiast Partnerzy międzynarodowi mogą korzystać z kontaktów z licznymi firmami z branży TSL w Polsce. Partnerzy Kommodusa są firmami funkcjonującymi na rynku od wielu lat, mają sprawdzone metody działania i wypracowane procedury, którymi mogą podzielić się lub/i wymienić z innymi. Dzięki partnerstwu w sieci Kommodus firmy mają też szansę stale rozwijać oraz umacniać swoje wieloletnie doświadczenie na rynku oraz często ugruntowaną pozycję.

Co zrobić, aby stać się Partnerem Kommodus S.A.

Wypełnij formularz

Wypełnij i wyślij formularz – skontaktujemy się z Tobą

Zasady członkostwa

Zapoznaj się z zasadami członkostwa i umową

Pytania

Wyjaśnij swoje pytania i wątpliwości

Kommodus S.A

Jedyna taka platforma skupiająca firmy branży TSL i umożliwiająca łączenie ich własnej dystrybucji z sieciami dystrybucji na terenie całej Europy.

Nasi partnerzy

Pan European Transport Network – Paneco

Logo Paneco

Kommodus S.A. jest wyłącznym partnerem w Polsce pierwszej paneuropejskiej sieci firm transportowych i spedycyjnych.

Paneco to pierwsza w Europie sieć firm spedycyjnych i logistycznych. Na rynku działa wiele firm o zasięgu globalnym, nie ma jednak systemu, który łączyłby pojedyncze firmy pracujące na danym terenie w sieć o zasięgu naszego kontynentu.

Elementem charakterystycznym Paneco jest to, że największe i najsilniejsze ekonomicznie kraje są reprezentowane przez doskonale zorganizowane i działające sieci krajowe. Na rynku europejskim mamy kraje jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Włochy, w których prężnie działają krajowe (narodowe) sieci spedycyjne.

Jednak dopiero teraz, tworząc Paneco.eu udało się zbudować pierwszy system, który połączył najlepiej funkcjonujące organizacje krajowe w spójny system na poziomie europejskim.

Paneco AG to spółka akcyjna zarejestrowana w Szwajcarii. Udziałowcami są firmy i osoby fizyczne związane z szeroko rozumianą branżą TSL z wielu krajów europejskich. Większość naszych partnerów jest również zaangażowana kapitałowo. To gwarantuje długoterminowe powiązanie pomiędzy organizacją Paneco i naszymi członkami.

Paneco AG to przede wszystkim platforma tworząca jednolity proces operacyjny oraz łącząca wszystkich swoich członków jednolitym rozwiązaniem IT. To pozwala na pracę w ramach jednolitego systemu i wspólnych standardów jakościowych.

Paneco rozwiązuje również kwestię różnych języków jakimi się posługujemy. Dzięki jednolitym standardom operacyjnym każdy może pracować w jednolitym systemie posługując się językiem ojczystym.

paneco.eu

ELVIS AG

Elvis AG

Sieć partnerska TSL, prężnie działająca w Niemczech od roku 2006. Obecnie zrzesza ponad 180 Partnerów na terenie całych Niemiec. ELVIS od początku podzielił swoje kompetencje na kilka działalność, dzięki czemu różnymi tematami zajmują się specjalnie do tego wydelegowani eksperci, doświadczeni w konkretnych projektach tematycznych oraz merytorycznych. Są to:

PART LOAD NETWORK

Siedziba i główny magazyn znajduje się w centrum Niemiec, w Knüllwaldzie. Dziennie obsługuje ponad 200 aut, przeładowywanych wyłącznie z boku, przy pomocy wózków widłowych. Wszystkie dane magazynowe są skupione w jednolitym systemie informatycznym oraz w jednolitej strukturze.

Każdej nocy przeładowywane jest tam około 1500 ton przesyłek częściowych oraz ponad 140 ciężarówek z naczepami. Od 2011 roku sieć ta działa z dużymi sukcesami na rynku, a jej częścią jest ponad 100 krajowych i 20 międzynarodowych Partnerów.

ELVIS – MAGAZYN

ELVIS ma do wykorzystania 1,6 mln m2 powierzchni magazynowej z ciągłym potencjałem rozwojowym. Magazyn zlokalizowany jest w centralnej części Niemiec. Współpracuje magazynami z ponad 20 krajów. Klient może wysłać od 1-17 palet w jednej przesyłce. W magazynach ELVISA przeładunek następuje wyłącznie z boku, za pomocą wózków widłowych. Jedna paleta może ważyć max. do 2 ton i maksymalnej długości 6,5m. Obsługuje każdego dnia ponad 4000 przesyłek dziennie.

FULL LOAD NETWORK

To pierwsza i najsilniejsza grupa, na którą składa się 60 Partnerów i 8.000 ciężarówek, w większości są to naczepy plandekowe.

VOLUME LOAD NETWORK

Do tej grupy należy 20 Partnerów i 2.500 ciężarówek typu Jumbo o pojemności 120 m3.

SIEĆ DLA BRANŻY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Rosnące w potęgę zamówienia składane przez Internet postawiły przed branżą spedycyjną ogromne wyzwania. Klienci zamawiają nie tylko w swoim regionie i nie jest już taki chętny do odbioru towaru samemu. W tym miejscu pojawia się wyzwanie dla spedytorów. Jako odpowiedź na to wyzwanie pod flagą ELVISA, zrzeszyło się 15 spedytorów branży materiałów budowlanych i stworzyło sieć. Oferują oni dostawę materiałów budowlanych na terenie całych Niemiec ciągnikiem w zestawie z dźwigiem.

SIEĆ PALET

ELVIS stworzył platformę, dzięki której Partnerzy mają zapewnioną obsługę wymiany euro-palet oraz regulowanie ilości palet. Współpraca partnerska daje możliwość odbioru i wymiany palet w całych Niemczech.

ZAKUPY CENTRALNE

Zakupy centralne dają możliwość obniżenia kosztów zakupów dla każdego Partnera. Poczynając od pojedynczej śruby, przez opony, aż do grupowego zakupu ciągników lub naczep oraz stabilnych cen paliwa. Wszystko zależy od zapotrzebowania Partnerów. ELVIS organizuje i negocjuje umowy z dostawcami, mogąc mówić o dużych ilościach, ma lepszą pozycję negocjacyjną.

ELVIS TRUCKSTAR.COM – pozwala na zakupy w platformie ELVIS, poprzez portal internetowy. Można w tym miejscu zakupić wszystkie potrzebne przedmioty do ciągnika i nie tylko, między innymi, np.: pasy, chemia, wyposażenie ADR. Sklep truckstar.com prezentuje dużo korzystniejsze ceny dla swoich Partnerów, niż na rynku.

ELVIS MAKLER UBEZPIECZENIOWY

Każdy Partner może skorzystać z oferty maklera ubezpieczeniowego, który zaproponuje, wynegocjuje jak najlepsze warunki ubezpieczeń, porównując oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Służą poradą oraz wsparciem w każdej sytuacji.

www.elvis-ag.com

Z korzyści płynących ze współpracy z siecią ELVIS mogą czerpać także Partnerzy platformy Kommodus.

CTL

CTL

Sieć partnerska skupiająca pod swoimi skrzydłami powyżej 150 członków, obsługuje ponad 300 linii dziennie, ponad 2,5 miliona przesyłek rocznie. Obsługuje swoich Partnerów w 5 terminalach, głównym jest terminal w Hombergu. Kommodus współpracuje z siecią CTL od początków swojej działalności i jest jej partnerem. Cargo Trans Logistic w roku 2018 obchodzi jubileusz 25-lecia. CTL jest siecią, która przewiezie Twoją paletę w niestandardowych wymiarach.

O co chodzi siec partnerska, zajmująca się i tylu partnerów w tylu kierunkach i produkty

Oferowane usługi przez CTL:

CTL Classic

 • Przesyłki drobnicowe
 • dystrybucja do klientów prywatnych
 • czas dostawy 24/48h
 • również ADR

CTL Express

 • Przesyłki drobnicowe
 • express przez noc – dostawa następnego dnia
 • dostawa następnego dnia do 10:00, do 12:00 oraz do 14:00
 • po umówieniu, dostawy także w soboty
 • dostawa do klientów prywatnych
 • ADR

CTL XXL

 • Przesyłki drobnicowe długich i niewymiarowych towarów
 • Boczny załadunek i rozładunek
 • ADR

CTL Global

 • Przesyłki drobnicowe przez siec europejską
 • Współpraca z międzynarodowymi partnerami również transportem morskim i lotniczym
 • Drobnica do klientów prywatnych
 • ADR

CTL transport częściowy

 • Przesyłki drobnicowe powyżej 2500kg
 • Czs dostawy 24/48h
 • Boczny załadunek i rozładunek
 • ADR

CTL XXL

 • Przesyłki drobnicowe ADR
 • Obsługa prze profesjonalny personel
 • Czas dostawy 24/48 h

www.cargo-trans-logistik.de

Z korzyści płynących ze współpracy z siecią CTL mogą czerpać także Partnerzy platformy Kommodus.

PNP Network

PNP

Chcąc się rozwijać, usprawniać i poszerzać wachlarz usług oraz podnosić jakość obsługi naszych Klientów, postanowiliśmy zmienić włoskiego partnera.

Z początkiem grudnia 2018 roku rozpoczęliśmy współpracę z włoską siecią PNP s.r.l. (Palet Network Partners). Sieć ta powstała w 2014 roku i rozwinęła się na rynku włoskim w bardzo szybkim tempie. Nasz nowy Partner PNP dysponuje dodatkowym magazynem przeładunkowym we Florencji, a także ma szerszy zakres wymiarów przesyłek. PNP, którego największym Partnerem jest firma Tgroup, oferuje także transport pociągiem ekspresowym w 24 godziny z Neapolu do Bolonii. W Bolonii znajduje się główny HUB przeładunkowy.

Nasz nowy Partner PNP jest firmą nowoczesną, elastyczną, realizującą potrzeby Klienta i Partnerów, mająca silną i rzetelną sieć Partnerów na terenie całych Włoch. Dzięki temu spodziewamy się dobrej jakości świadczonych usług, a przez to przede wszystkim satysfakcji ze strony naszych klientów.

Zapraszamy do składania dalszych zamówień. Życzymy Państwu produktywnych klientów, dużo towarów i dobrych transportów z nami.

https://pnp.network/

TRANSHAND

TRANSHAND

Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Transhand Sp. z o.o. powstało w 1990 roku. Jest to jedna z wiodących firm przewozowych na terenie województwa lubuskiego. Transhand zajmuje się transportem, spedycją, usługami logistycznymi, a także realizuje przewozy pasażerskie w obszarze regularnej komunikacji pasażerskiej. Ponadto Transhand wykonuje przewozy turystyczne na terenie całej Europy. Partner Kommodusa Transhand posiada nowoczesne zaplecze techniczno-handlowe, które ofertuje specjalistyczne usługi z zakresu obsługi technicznej samochodów ciężarowych oraz autobusów. Na terenie parku logistycznego posiadają własną stację benzynową, serwis samochodowy oraz myjnie dla ciągników i naczep. Firma Transhand jest pierwszym Partnerem Kommodusa.

www.transhand.pl

FINE LOGISTICS SP. Z O.O. SP.K.

Finelog

Fine Logistics Sp. z o.o. Sp. K. jest przedsiębiorstwem z wieloletnim stażem w branży TSL. Działa na terenie całej Polski oraz Europy. Prowadzi duże projekty spedycyjne dla zróżnicowanych klientów. Posiada spółkę córkę w Niemczech i ściśle z nią współpracuje. Fine Logistics Sp. z o.o. Sp. K. zapewnia także swoim klientom obsługę magazynową. Posiada swoje magazyny w Leśmierzu, Rudzie Śląskiej, Długołęce oraz korzysta z magazynu Partnera platformy Kommodus – firmy Transhand – w Słubicach, ciesząc się możliwościami, które daje sieciowość. Obecnie zatrudnia ponad 90 osób, w tym ok 50 kierowców. Główna siedziba znajduje się w Pruszkowie, pod Warszawą. Firma od lat specjalizuje się w transporcie palet w Niemczech, Włoszech, Francji, i innych krajach europejskich.

www.finelog.pl